Rajstopy plus size – jak je wybrać?

Jako kobiety raczej lubujemy się w sukienkach i nie chcemy rezygnować z ich noszenia nawet podczas chłodnych zimowych czy jesiennych dni. A nie musimy tego robić. Rajstopy plus size na pewno zadbają o to, abyśmy nie zmarzły i aby było nam wygodnie. To właśnie bez nich nie powinnyśmy nawet opuszczać swojego domu zimą czy jesienią. Rajstopy są przecież absolutnie najlepszą ochroną dla naszej skóry, bo zabezpieczają ją przed niskimi temperaturami, wiatrem i opadami atmosferycznymi.

Pomimo tego, że rajstopy zdecydowanie najczęściej noszone są do sukienek i spódnic (ewentualnie krótkich szortów), czasami możemy je połączyć z klasycznymi długimi spodniami – np. podczas wyjątkowo zimnego dnia, w trakcie którego zechcemy zagwarantować sobie jeszcze lepszą ochronę przed chłodem. Niektóre z rajstop xxl są dosłownie niewyczuwalne na ciele. No i takie właśnie powinny być, bo chodzi o to, aby było nam w nich wygodnie. Nie kupujmy rajstop nierozciągliwych, które z trudem się nawet zakłada. Szukajmy takich, w których zawsze bez problemu spędzimy cały długi dzień i które podczas tego dnia ani razu nie będą dla nas uciążliwe.

Ale nawet rajstopy, podobnie jak każda inna bielizna plus size, muszą mieć odpowiedni dla nas rozmiar. Unikajmy rzeczy „uniwersalnych”. Rzeczy o rozmiarach „uniwersalnych”, mające samodzielnie dopasowywać się do każdego ciała, nigdy nie będą dla nas dobre, zwłaszcza jeśli mamy jeszcze trochę zbędnych kilogramów czy jakąś nadmierną tkankę tłuszczową. Rajstopy XXL dobierajmy na podstawie tabeli z rozmiarami, znajdując ją na stronach internetowych konkretnych producentów. Rozmiar dopasowujemy tutaj na podstawie obwodu talii i bioder, obwodu uda w najszerszym jego miejscu oraz swojego wzrostu.

Wśród rajstopy plus size znajdziemy też kilka naprawdę ciekawych i wartych uwagi modeli. Bez trudu zaopatrzymy się chociażby w rajstopy wyszczuplające, ale także i te bezszwowe, przystosowane do noszenia ich pod wieczorowymi sukienkami. Takich rajstop nigdy dość! Każda kobieta powinna mieć ich sporą ilość w szafie.