Dlaczego warto wybierać kosmetyki Yves Rocher?

Znana od lat i lubiana w Polsce marka mocno się w ostatnich latach zmieniła. Yves Rocher to teraz również naturalne kosmetyki.

Firma Yves Rocher została założona w 1959 roku przez mężczyznę o tym samym nazwisku. Wszystko zaczęło się w jego rodzinnym miasteczku La Gacilly. Wydawałoby się, że po tylu latach koncern zmienił już zasadniczo model działania. Rzeczywiście, obecnie to duże przedsiębiorstwo ze sklepami również w Polsce, ale jedno się nie zmieniło. Nadal działa założony przez Yves Rocher w La Gacilly ogród botaniczny skupiający rośliny, które wchodzą w skład kosmetyków. Fabryki marki wciąż też działają w rodzinnej Bretanii właściciela. Co ciekawe, akcje firmy wciąż są w rękach rodziny założyciela. Innym, co wyróżnia kosmetyki Yves Rocher jest fakt, że można je kupić głównie w sklepach marki. Większość międzynarodowych koncernów kosmetycznych musi mocno walczyć, by wstawić swoje wyroby na półki kolejnych sklepów. Kosmetyki Yves Rocher można natomiast kupić przez stronę internetową firmy i w sklepach marki. Szeroka oferta i najlepsze lokalizacje sprawiają, że taki model póki co się sprawdza.

Historia Yves Rocher


Firma zaczynała od kremów na bazie wyciągów roślinnych, jednak dziś w ofercie jest już dużo więcej. Być może sukces marka zawdzięcza również temu, że trafiła w odpowiedni moment. Od kilku lat kosmetyki ekologiczne stały się niezwykle popularne i włączają je do swojej oferty największe koncerny. Yves Rocher zawsze spory nacisk kładł na naturalne rozwiązania, a od jakiegoś czasu zaczął je jeszcze mocniej podkreślać. Dzięki temu wiemy, że kosmetyki Yves Rocher nie zawierają poza miodem i woskiem pszczelim żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, a do tego bardzo dba o pszczoły i w La Gacilly posiada własne ule. Poza tym składniki nie są modyfikowane genetycznie i tam gdzie się da, syntetyczne składniki zastępowane są tymi naturalnymi. Firma mocno wspiera też recycling i dba, by przy produkcji swoich opakowań zużywać jak najmniej plastiku. Choć większość wyrobów Yves Rocher to nie są kosmetyki ekologiczne, w niektórych stosowane są ekologiczne surowce.

Perfumy i kosmetyki


Dużą część oferty stanowią kremy do twarzy i inne produkty pielęgnacyjne. Duży wybór sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, bo marka posiada zarówno kremy tańsze, jak i nieco droższe. Nie każdy wie, że na tym nie kończy się oferta Yves Rocher. Od jakiegoś czasu w sklepach dostępne są też kosmetyki kolorowe. Są tu różne rodzaje pomadek, błyszczyków czy konturówek do ust w ładnych opakowaniach i szerokiej gamie odcieni. Do tego kilka różnych rodzajów tuszy do rzęs, w tym pogrubiający czy wodoodporny. Jest też kilkadziesiąt kolorów lakierów do paznokci plus bazy i odżywki. Ciekawa jest też oferta perfum Yves Rocher. Większość tego typu marek posiada zaledwie kilka zapachów, które najczęściej są dość proste. Tu jest pełna gama perfum, w tym edycje limitowane. Są świetne na prezent, bo ich cena jest nieco przystępniejsza, niż w przypadku marek ekskluzywnych, a wyglądają równie pięknie na toaletce.

One thought on “Dlaczego warto wybierać kosmetyki Yves Rocher?

  1. Bardzo lubię kosmetyki tej firmy, są subtelne, skuteczne i przystępne cenowo.

Comments are closed.